2019

2020

Lielākais satraukums ir par negatīvajām demogrāfiskajām tendencēm un darbaspēka pieejamību. Investori atzinuši, ka darbaroku trūkums vērojams pilnīgi visos segmentos Pirms desmit gadiem Latvijā bija 7724 ciemi, pirms pieciem gadiem – 7006 ciemi, bet šobrīd 6319 ciemi. Daļa no ciemiem ir izmiruši. Līdz 2030. gadam pierobežā un Latgalē iedzīvotāju skaits samazināsies vēl par 32 līdz 34%.  Latvija ver vaļā durvis ieceļotājiem ar augstāko izglītību. Veidojot Latviju par ģimenēm draudzīgāko valsti, līdz Latvijas simtgadei iecerēts sākt īstenot programmu „Māras solis”. Pēdejos piecos gados valsts ieguldījusi vairāk līdzekļu, lai palīdzētu ģimenēm ar bērniem. Demogrāfijas rādītāju pieauguma ziņā uz vienu sievieti  Latvija šobrīd ir pirmrindniece Eiropas Savienībā. Viens no galvenajiem pētījuma secinājumiem ir tāds, ka kopumā attieksme pret daudzbērnu ģimenēm sabiedrībā ir uzlabojusies. Konceptuālais ziņojums "Par sadarbības platformas "Demogrāfisko lietu centrs" priekšlikumiem ģimeņu ar bērniem atbalstam 2018.–2020. gadā".  Mēs kā nācija esam uz izzušanas robežas.  Latviešu valoda un kultūra pazudīs pārskatāmā laika periodā.  Vārda spēks izšķiroši var mainīt pasaules vēsturi.  Latvijas spēkos ir novērst nabadzību, kas rodas bērnu dēļ.  Steidzami ir nepieciešamas plāns īres dzīvokļu celtniecībai.  Latviešu tauta šobrīd tuvojas milzīgai demogrāfiskai bedrei un darbaspēka deficītam.

Otto Ozols „Vārda spēks var mainīt pasauli”.

 

Otrdien, 12. jūnijā, plkst. 18:00 Biznesa augstskolas Turība C321. auditorijā notiks latviešu žurnālista un rakstnieka Otto Ozola vieslekcija „Vārda spēks var mainīt pasauli”.

Otto Ozols: latviešu valoda un kultūra pazudīs pārskatāmā laika periodā. 

 

Latvijas iedzīvotāju skaits samazinās. Pērn tas sarucis par 15 700 cilvēkiem.

Rakstnieks un publicists Otto Ozols ieskicē Latvijas valsts nākotni: "Mēs kā nācija esam uz izzušanas robežas."

 

"Pasaules vēsturē tūkstošiem nāciju ir dzimušas un mirušas. Šobrīd mēs esam nonākuši pie šīs robežas. Esmu par šo tematu runājis un rakstījis gadiem ilgi. Mēs kā nācija izzūdam. Tie ir sausi, skaidri skaitļi, kas par to liecina,"

Ilmārs Mežs: “Varam gaidīt daudzbērnu ģimeņu skaita pieauguma turpinājumu”

 

Unikālā pētījumā, ko veikusi Amigo iniciatīva laimīgām ģimenēm kopā ar Sabiedrības integrācijas fondu, apstiprinājies, ka kuplajām ģimenēm praktiska palīdzība ir ļoti nozīmīga, taču vienlīdz nepieciešams ir arī emocinālais atbalsts un izpratne.

Latgale acīmredzami izmirst - ciemi pazūd arī no kartēm

 

Skeptisks par Latgales specializētās ekonomiskās zonas likumu ir demogrāfs Ilmārs Mežs. Ja reālās kalkulācijas rāda, ka līdz 2030. gadam pierobežā un Latgalē iedzīvotāju skaits samazināsies vēl par 32 līdz 34%, tad investori neglābs mirstošos ciemus.

Otto Ozols: "Absurda situācija - ģimenes ar 3 bērniem nevar paņemt dzīvokļa kredītu"

 

Steidzami ir nepieciešamas plāns īres dzīvokļu celtniecībai, ceturtdien tikšanās laikā ar Cēsu novada domes pārstāvjiem uzsvēris Ministru prezidents Māris Kučinskis 


Demogrāfs: Latvijā dzimstība ir relatīvi augsta.

 

Pēdējos gados vērojami uzlabojumi valsts politikā saistībā ar atbalstu ģimenēm, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja demogrāfs Ilmārs Mežs.

18.07.2018 Latvijas labums 2. daļa

Viesos: Imants Parādnieks, Lienīte Skaraine un Ilmārs Mežs

Pēc dzimušo skaita pieauguma uz vienu sievieti Latvija ir pirmrindniece Eiropā

 

Pēc dzimušo bērnu skaita pieauguma uz vienu sievieti Latvija ir pirmrindniece Eiropā, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja demogrāfs, Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Latvija vadītājs Ilmārs Mežs.

Pēc dzimušo skaita pieauguma uz vienu sievieti Latvija ir pirmrindniece Eiropā

 

Pēc dzimušo bērnu skaita pieauguma uz vienu sievieti Latvija ir pirmrindniece Eiropā, intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» sacīja demogrāfs, Starptautiskās Migrācijas organizācijas (IOM) pārstāvniecības Latvija vadītājs Ilmārs Mežs.

Latvija ver vaļā durvis ieceļotājiem ar augstāko izglītību.

"TOP5" viesos Otto Ozols

Ilmārs Mežs: Jāpalīdz ģimenēm ar bērniem, lai viņi nenonāktu ilgstošā nabadzībā

 

'“Māras solis” ir poētisks virsraksts ģimenēm labvēlīgai politikai. To nevar radīt vienā dienā un gadā. Lai politikas rezultāti īstenotos, vienmēr nepieciešama nauda,' raidījumā Ģimenes studija skaidro Ilmārs Mežs.

Mežs: Pēc dzimušo skaita uz vienu sievieti Latvija pagaidām ir pirmrindniece Eiropā

 

Demogrāfijas rādītāju pieauguma ziņā Latvija šobrīd ir pirmrindniece Eiropas Savienībā – tā intervijā “900 sekundēm” sacīja demogrāfs Ilmārs Mežs.

Zvanīt:

+ 371 29365708

nakotnesfonds@gmail.com

Dizains:

Nākotnes fonds