2015

2018

2019

2020

Demogrāfs: Ultimāti demogrāfijas jomā ir nesuši panākumus - stabilu dzimstības pieaugumu

 

Iepriekš izteiktajiem ultimātiem demogrāfijas jomā ir panākumi – kopš 2011.gada vērojams stabils dzimstības pieaugums, intervijā Latvijas Radio atzina demogrāfs un migrācijas pētnieks Ilmārs Mežs. Tomēr, lai paaugstinātu dzimstību, jāturpina atbalstīt ģimenes ar bērniem, piemēram, jānodrošina jaunajām ģimenēm iespēja vieglāk iegādāties savu mājokli.

Sieviete, nabadzības risks un demogrāfijas politika

Demogrāfs Ilmārs Mežs: Latvijā viens no netaisnīgajiem nabadzības riskiem slēpjas tieši mūs pensiju sistēmā, proti, sievietes ar bērniem vienmēr saņems mazāku pensiju, nekā sievietes, kuras strādā līdzvērtīgu darbu vienlīdz ilgu laiku un nopelna līdzīgu algu.

Ilmārs Mežs: Vai valdība palielinās nabadzību ģimenēm ar vairākiem bērniem?

 

Demogrāfs Ilmārs Mežs. Šodien starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā ir svarīgi aktualizēt jautājumu par valdības nodomu, kas smagi palielinās nabadzību ģimenēs ar vairākiem bērniem. Valdība ir apņēmusies ieviest ienākuma nodokļa diferencēšanu it kā ar nolūku mazināt nabadzību mazturīgākajiem iedzīvotājiem.

Demogrāfs Ilmārs Mežs kritizē diferencēta neapliekamā minimuma ideju

 

Demogrāfs, “Nākotnes fonda” valdes priekšsēdētājs Ilmārs Mežs kritizē Finanšu ministrijas (FM) piedāvāto diferencēta ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma ieviešanas ideju, norādot, ka šis piedāvājums nepalīdzēs sociālajām grupām, kas pakļautas nabadzības riskam, – daudzbērnu ģimenēm un vientuļajiem vecākiem.

Demogrāfs: situācija uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu

Situācija demogrāfijas jomā Latvijā uzlabojusies no ļoti sliktas uz tikai sliktu, trešdien preses konferencē par tautas mikroskaitīšanu sacīja ANO Starptautiskās migrācijas organizācijas Rīgas biroja vadītājs un demogrāfs Ilmārs Mežs.

Demogrāfs: Latvijā ģimenes ar vairākiem bērniem ir pakļautas nabadzības riskiem vairāk nekā jebkur citur ES

 

Latvijā nabadzības risku pieaugums ģimenēm ar vairākiem bērniem ir divreiz lielāks nekā Igaunijā, četrreiz lielāks nekā Dānijā, Somijā, Vācijā, Zviedrijā, kas mūsu kritiskajā demogrāfiskā situācijā nav pieļaujams, uzskata demogrāfs Ilmārs Mežs.

Demogrāfs: Vieglprātīgi pret nākotni

 

 Demogrāfs Ilmārs Mežs: "Demogrāfijas veicināšanā ir plašs darba lauks. Nekas nenotiks tikai ar simboliskiem nodokļu atvieglojumiem. Tajā jāietver veselības aprūpe, izglītība, infrastruktūra, ekonomika, sociālā sfēra, jāizanalizē dažādi aspekti un mērķtiecīgi jāstrādā."

Demogrāfs: Neuzlabojot valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, jaundzimušo skaits turpinās sarukt

Neuzlabojot valsts atbalstu ģimenēm ar bērniem, jaundzimušo skaits turpinās sarukt arī nākotnē, uzskata demogrāfs Ilmārs Mežs.

 

Valsts prezidents pauž atbalstu „Nākotnes fonda” ierosinājumiem demogrāfijas uzlabošanas jautājumos

 

Šodien, 12.februārī, Valsts prezidents Andris Bērziņš tikās ar „Nākotnes fonda” pārstāvjiem Ilmāru Mežu, Vili Vītolu un Mārtiņu Barkovski, lai pārrunātu turpmāko rīcību un sadarbību, īstenojot Latvijas Demogrāfiskās situācijas uzlabošanas plānu. „Šis ir Latvijas nākotnes jautājums. Šis ir būt vai nebūt - jautājums mūsu tautai. Tādēļ esmu gatavs sadarboties ar fondu un konkrētus priekšlikumus situācijas uzlabošanai virzīt sarunās ar valdības vadītāju un ministriem,” sarunā sacīja Valsts prezidents.

Konferences “Sociālie izaicinājumi jaunajiem vecākiem” kopsavilkums

Šī gada 16. oktobrī Rīgā norisinājās Brīvības un solidaritātes fonda (BSF) rīkots starptautisks forums “Sociālie izaicinājumi jaunajiem vecākiem – šķēršļu novēršana darba tirgū, sociālie riski un augsta līmeņa nabadzība”. Forumā notika diskusijas par iespējām samazināt sociālos un ekonomisko riskus jaunajiem vecākiem. BSF pasākumu rīkoja sadarbībā ar Eiropas Progresīvo pētījumu fondu (FEPS) un biedrību „Babyroom”. Šajā forumā piedalījās arī demogrāfs Ilmārs Mežs.

 

Otto Ozols: Mans smagākais raksts beidzamajos gados

Rakstnieks un publicists Otto Ozols: "Balstoties ne uz emocionāliem pieņēmumiem, bet gan bezkaislīgiem un pragmatiskiem avotiem, tostarp ārvalstu ekspertu atzinumiem. Diemžēl no šiem avotiem izdarāmie secinājumi nav iepriecinoši – "demogrāfiskā bedre" nedod lielas cerības latviešiem kā nācijai jau dažu nākamo paaudžu laikā. Dati liecina, ka latvieši savā valstī tuvākajos 15–30 gados būs neapturami izmirstoša minoritāte."

 

Demogrāfs: Pašlaik Latvija “soda” ģimenes, kas vēlas vairāk bērnu

Šī gada 16. oktobrī Rīgā norisinājās Brīvības un solidaritātes fonda (BSF) rīkots starptautisks forums “Sociālie izaicinājumi jaunajiem vecākiem – šķēršļu novēršana darba tirgū, sociālie riski un augsta līmeņa nabadzība”. Forumā notika diskusijas par iespējām samazināt sociālos un ekonomisko riskus jaunajiem vecākiem. BSF pasākumu rīkoja sadarbībā ar Eiropas

 

Otto Ozols: 2,30 eiro bērnam un 700 eiro ministram

Rakstnieks un publicists Otto Ozols: "... 2,30 eiro pielikums bērna vecākam un ... 600 - 700 eiro pielikums ministriem un deputātiem. Protams, nav jau žēl ministriem un deputātiem, ir labi tuvināties kaimiņvalstu politiķu atalgojuma līmenim. Bet Latvija ir arī viszemākais atbalsts ģimenēm ar bērniem Baltijas valstīs."

 

Ar demogrāfijas programmu “Māras solis” cer līdzināties igauņiem

Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisija otrdien atbalstīja ideju strādāt pie programmas “Māras solis”, kas vērsta uz dzimstības veicināšanu, un ar ko klajā nākusi organizācijas “Nākotnes fonds”.

Tauta izmirst – tā mums ir īstā problēma, intervijā “LA” uzsver Vilis Vītols

“Ja man būtu teikšana par budžetu, es rīkotos ļoti vienkārši: vispirms divus procentus no IKP aizsardzībai, pēc tam divus procentus demogrāfiskās situācijas uzlabošanai. Pārējo, kungi, daliet, kā patīk!” intervijā “LA” spriež sabiedriskais darbinieks un pazīstamais mecenāts Vilis Vītols. 

Zvanīt:

+ 371 29365708

nakotnesfonds@gmail.com

Dizains:

Nākotnes fonds