2014

2018

2019

2020

Obligātais nosacījums darba devējiem norādīt arī algu apmēru pie sludinājuma par aptuveni 30% veicinājusi ārvalstīs dzīvojošo interesi, kas saistīta ar iespējām strādāt Latvijā, spriežot pēc NVA mājaslapas un portāla apmeklējuma IP adresēm. Kopumā 2014. gadā papildus plānotajiem 760 000 latu, kas tiktu novirzīti diasporas organizācijām, bērnu nometnēm un viņu latviešu valodas apguvei, nākamā gada budžetā papildus piešķirti 140 000 latu. Bērna pabalsts: mums tas ir 8 lati, bet Igaunijā - 13.50 Ls, bet par trešo bērnu ģimenei atbalsts bija 40 lati, no šī gada jūlija – 54 lati.   Ir valsts atbalstu mākslīgai apaugļošanai.  Jāapzinās, ka pašlaik rindā uz šo procedūru ir vairāk nekā 1000 ģimeņu. Lai diskutētu par iespējamajiem atbalsta pasākumiem dzimstības veicināšanai Latvijā, Saeimā  notika diskusija „Demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošana”.

Konference Saeimā

„Demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošana“

 

Atsaucoties Saeimas demogrāfijas apakškomisijas uzaicinājumam šī gada janvāra beigās, Latvijā viesojās viens no Igaunijas ievērojamākajiem demogrāfiem Dr. Jāks Uibu (Jaak Uibu). Viesis arī piedalījās konferencē Demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošana.

Saeimā sāk darbu pie demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošanas

 

Lai diskutētu par iespējamajiem atbalsta pasākumiem dzimstības veicināšanai Latvijā, Saeimā piektdien, 31.janvārī, notika diskusija „Demogrāfiskās atveseļošanās ceļa kartes veidošana”.
"Latvijas ilgtspējības nodrošināšanai nepieciešamās demogrāfijas politikas izmaiņas" - demogrāfa Ilmāra Meža prezentācija.

Reemigrācijas plāns – dialogs ar tautiešiem

Ir jāapzinās, ka arī šogad būs vismaz 10 tūkstoši, varbūt pat 15 vai 20 tūkstoši cilvēku, kuri pametīs Latviju, lai pārceltos uz labāku dzīvi citā valstī. To prognozē demogrāfs Ilmārs Mežs.

Ilmārs Mežs: bērni ir prieks, kurā dalīties

Demogrāfs Ilmārs Mežs:  Eiropas valstis un mūsu tuvējie kaimiņi ir pierādījuši, ka, atbalstot jaunās ģimenes ar attiecīgu procentu no valsts budžeta naudas, ir iespējams situāciju uzlabot un panākt pozitīvu „uzrāvienu”.

Zvanīt:

+ 371 29365708

nakotnesfonds@gmail.com

Dizains:

Nākotnes fonds