2013

2018

2019

2020

Ilmārs Mežs: latvieši būs mazs bariņš, kas vēlas saglabāt Dziesmu svētkus un runā nesaprotamā valodā

 

Demogrāfs Ilmārs Mežs: latvieši būs mazs bariņš, kas vēlas saglabāt Dziesmu svētkus un runā nesaprotamā valodā

ONLINE REPORTĀŽA: Māmiņu Klubā preses konference par demogrāfisko situāciju un nepieciešamo atbalstu ģimenēm

 

Pēdējos gadus Latvijā piedzimuši par aptuveni 20% mazāk bērnu salīdzinot kā tas bija pirms pieciem gadiem. Šis dzimstības krituma periods sakrīt arī ar laiku, kad būtiski samazinājušies iedzīvotāju, bet jo īpaši – ģimeņu ar bērniem - ienākumi kā ekonomiskās situācijas valstī kopumā, tā arī Latvijā īstenotās sociālās politikas dēļ. Ja ģimene šo finansiālo apstākļu vadīta pieņem lēmumu bērna radīšanu atlikt uz vēlāku laiku vai nolemj nepaplašināt ģimeni, tad ilgtermiņā tas būtiski samazina dzimstību valstī kopumā un apdraud valsts pastāvēšanas nākotni.

Demogrāfs: migrācijas jautājumā netiek darīts pat minimālais

 

Vienīgais, kas ir izdarīts, risinot valsts iedzīvotāju skaita straujās samazināšanas jautājumu, – sākts spriest par to, ka kaut ko vajadzētu darīt, intervijā ziņu aģentūrai BNN sacījis demogrāfs, Nākotnes Fonda valdes priekšsēdētājs un IOM Rīgas biroja vadītājs Ilmārs Mežs.

„DNB Latvijas barometrs”: reemigrāciju varētu veicināt darba tirgus informācijas pieejamība un atbalsts biznesa uzsākšanai

 

Demogrāfs Ilmārs Mežs norāda: „Straujās emigrācijas dēļ tiek zaudēts vairāk Latvijas iedzīvotāju nekā zemās dzimstības un augstās mirstības dēļ, piemēram, ja mirstība svārstās ap 10 000 iedzīvotāju ik gadu, tad emigrācijas radītie „zudumi” ir vairākkārt lielāki."

Latvijas Tēvu fronte aicina pievienoties

Svētdien 13. oktobrī no plkst. 14.00 – 15.00 Vērmanes parka estrādē notiks pasākums „Latvijas Tēvu fronte”.

Vilis Vītols: Cīņa ir par tautas izdzīvošanu, un to izcīnīs latviešu sievietes

 

Vilis Vītols: “Maigais” karš, visticamāk, nebūs ar ieročiem. Pirmo reizi neatkarību izcīnīja galvenokārt karavīri. Tagad cīņa ir par tautas izdzīvošanu, un to izcīnīs latviešu sievietes. Uzvaru noteiks tas, vai mums būs pietiekami daudz bērnu, un šajā karā varoņi būs sievietes. Jo sieviete jau ir tā, kas mūsu civilizācijā pasaka galavārdu, vai bērns būs vai nebūs.

Zvanīt:

+ 371 29365708

nakotnesfonds@gmail.com

Dizains:

Nākotnes fonds