2012

2018

2019

2020

Ilmārs Mežs: Vienotības spice pret demogrāfiju...

 

Kopš NA nedēļas rosināja koalīcijas partnerus pilnvērtīgi atspoguļot demogrāfijas prioritāti jau 2013.gada budžetā, tam pievienojās arī Reformu partija un neatkarīgie deputāti. Diemžēl Vienotības vadošie politiķi izvēlas pretoties, iebilst, un meklēt ieganstus to nedarīt, nevis meklēt kompromisu starp demogrāfijas prioritātes vajadzībām un valsts budžeta iespējām.

Demogrāfijas tendences Latvijā – izmaiņas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju profilā

 

NJācer, ka demogrāfa Ilmāra Meža vārdi atradīs atsaucību Latvijas valdības un iedzīvotāju vidū: „Ja mums ir vēzis, tad no kā ir vairāk bail ielaist līdz pēdējai stadijai, kad stāvoklis ir neatgriezenisks, vai saslimšanu noteikt ātri un izārstēt? Latvijā ir demogrāfiskais vēzis. Ceru, ka tā ir pirmā stadija, ka varam situāciju mainīt uz labu.”

Demogrāfija: maldi un patiesība

Centrālās statistikas pārvaldes publiskotie provizoriskie Tautas skaitīšanas rezultāti atklāj, ka situācija Latvijā ir sliktāka, nekā bija domāts, jo bērnu skaits ir vismaz divreiz mazāks par pensionāru skaitu, norāda demogrāfs Ilmārs Mežs. 

Kas kaiš man (latvietim) nedzīvot?

 

Demogrāfs Ilmārs Mežs: Pēdējos gados igauņi spējuši līdzsvarot dzimstību un mirstību, lai gan pirms tam viņi bija tikpat lielā demogrāfiskajā bedrē kā mēs. To summu, ko Latvijā iztērēja Dienvidu tilta izbūvē, Igaunijas valdība ieguldīja savās ģimenēs. 
Rakstnieks un publicists Otto Ozols: "Mūsu senči reiz sapņoja par savu zemi un valsti. Mēs to nedrīkstam pamest. Varbūt nav tik būtiski, ka latvieši ir visur. Svarīgākais, lai viņi ir mājās."

Otto Ozols, Speciāli TVNET

Izlūkdienesta prognozes netieši apstiprina - pārredzamā nākotnē latvieši pazaudēs Latviju

Rakstnieks un publicists Otto Ozols: Šobrīd daudzi uztraucas par gaidāmo pasaules galu. Nopietni cilvēki par to smaida. Tomēr, apskatoties uz nākamo divdesmit gadu globālajām prognozēm, ir nopietni jādomā par latviešu nācijas galu. Tas nav maiju kalendārs, tā ir nopietnu  ASV Nacionālā izlūkošanas padome sanalītiķu prognoze. Vai ir kādas cerības glābt situāciju? 

Otto Ozols, Speciāli TVNET

Kaut kā stulbi sanācis

Rakstnieks un publicists Otto Ozols: Ja sabruks pašreizējā valdība vai netiks kaut mēģināts risināt dzimstības problēmas, sabiedrība varēs vien nopūsties un teikt: kaut kā stulbi sanāca. Dilemma ir tāda, ka pat Šekspīra Hamlets nosvīstu – riskēt ar valdības stabilitāti trauslās ekonomiskās stabilitātes atjaunošanas laikā vai likt uz spēles tautas nākotni?

Zvanīt:

+ 371 29365708

nakotnesfonds@gmail.com

Dizains:

Nākotnes fonds